| Copilasha a întrebat:

Vreau si eu diete eficiente. Adica sa....Dea rezultate intr-un timp scurt. Cam... thinking 10 kg in 10 zile. Nu imi spuneti ca nu este posibil, pentru ca este. Am auzit multe fete care au tinut dieta, dar mie nu imi place ce are la baze. Nu imi plac alimentele.

Răspuns Câştigător
| SweetGreenMonney a răspuns:

10 kg in 10 zile? nu crezi ca e cam mult? sau cam repede? sunt vreo 3 regimuri de care stiiu eu
1.regimul balerinaOra 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.

2.regimul jokerului:mananci supa de varza toata ziua dar nu se face mai mult de 12 zile

3.mi se pare ca e cu carne de pui la pranz si iaurt ziua. eu am slabit cu nr.1 dar daca nu faci sport degeaba faci regimul fundita?big grinbig grin:X

2 răspunsuri:
| anytzza97 a răspuns:

Nu incerca diete de acest gen...adica sa slabesti brusc si mult pentru ca te vei umple de vergeturi. Am o prietena care depasea 70 de kg si a tinut o dieta stricta bazata pe supa de varza si a slabit 15 kg in 2 saptamani jumate. S-a umplut de vergeturi si acum nu mai vrea sa iasa din casa in pantaloni scurti sau sa vina la piscina pentru ca este plina de vergeturi pe picioare, burta si solduri. Daca vrei sa slabesti si sa eviti aceasta problema fa si mult sport in acelasi timp. Bafta!