| anonim_4396 a întrebat:

Exista iubire?

Ma refer la iubirea fata de o persoana de sex opus...

Sau este doar o reactie chimica din creier si acesta este doar un termen vag?

Apropo.

Mai baieti cat de tare va iubiti iubita?

Si de ce ati fi in stare sa faceti pentru ea?

Fetelor voj cat de tare va iubiti iubitul?

Si de ce ati fi in stare sa faceti pentru el?

10 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Exista sub forma de reactii chimice in creier

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Omul nu este proiectat sa fie monogam

| drogh a răspuns:

Iubirea mai mult este mascată de falsitate. Nu cred că mai există.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da, există iubire. aș iubi, dar n-am pe cine laughing așa că mă mulțumesc cu cartofii prăjiți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca e o reactie chimica la nivelul creierului inseamna ca nu mai exista? Pentru ca una nu o anuleaza pe cealalta...

Da, exista, doar ca nu iubim cu totii la fel. Momentan nu iubesc pe nimeni iar cand voi iubi voi face lucrurile pe care merita sa le fac pentru ea.Nu fac lucrurile in functie de ce simt eu pentru partenera, fac lucrurile in functie de ce fel de persoana este, cum se poarta, ce simte pentru mine si in functie de ce are nevoie ca sa devina o persoana mai buna, nu in functie de ce crede ca ea are nevoie. Persoana pe care o ai langa tine trebuie sa te faca sa iti doresti sa fii mai bun, sa iti doresti sa cresti si sa te dezvolti. Iar tu ar trebui sa faci la fel pentru ea. Persoana potrivita intotdeauna te va face mai bun, atat direct cat si indirect.

| Foxyyyy a răspuns:

Evident ca exista, doar ca putini sunt capabili sa iubeasca cu adevarat.

| MidnightR a răspuns:

Extrem de mult.Este ca si o parte din corpul meu.Mananc cu ea,dorm cu ea,privesc filme cu ea, scriu cu ea, invat cu ea, merg la sala cu ea, este tot ce mi-as putea dori.If you know what I mean

| Rapperităă a răspuns:

Imi iubesc foarte mult iubitul. Eu zic ca iubirea exista. As face orice pentru el, si nu glumesc. Este cea mai importanta fiinta pentru mine.

| anonim_4396 explică (pentru Rapperităă):

Ce frumoshappy
Ce norocos e tipul alalaughing

Deas avea si eu o iubita ca tine.

| Rapperităă a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa gasesti. laughing