| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum incercati sa,, salvati" situatia, atunci cand simtiti ca va paste o raceala? N-am nevoie de linkuri, vreau pur si simplu sa vad cum incercati voi sa ameliorati primele simptome. Aveti vreo metoda mai deosebita? Imi este infundat nasul si raspoimaine (vineri) plec intr-o excursie si nu vreau sa ma chinui cu sinupret dupa mine rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zinc,vitamina D, calciu, ceai, supa de pui fierbinte, usturoi

| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti poti creste imunitatea si raceala trece in 48 de ore.
Bea ceai cald cu lamaie si miere de albine
Mananca supa de pui si mancaruri usoare
Dormi cat poti de mult, preferalbil de la 8-9 seara
Ia cate 8-10 grame de vitamina C pe zi (cate 2 grame la fiecare 3 ore).

| BuLaNNNeL a răspuns:

Se zice ca o răceală netratata trece in 7 zile, iar daca iei pastile trece într-o săptămână. laughing)

| anonim_4396 explică (pentru BuLaNNNeL):

Lol o stiam si eu. Ia-o pe asta, doctore! rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| awspam a răspuns:

Eu in pe să mănânc fructe bogate în vitamina C. Carne fiarta. Supe ușoare. Lichide fierte cu legume. Apoi revin la normal

| nifron a răspuns:

Ia un nurofen raceala si gripa si pana maine numai ai nimic. Sau un ceai si storci o jumatate de lamaie in el! Eu asa fac, dar cel mai des cu pastila de nurofen. Efect 99% happy

| rarespop a răspuns:

Cu vitamina C