| zickuo a întrebat:

Voi cum va stimulati?
Am 16 ani : 1.70 si 1.80 kg. Deci sunt un gras pitic. Credeti-ma ca am gasit metoda perfecta de a slabi ( exercitii perfecte si dieta corespunzatoare ), unii colegi fac misto de mine, si totusi,,, nu am chef" sa incep odata sa slabesc...
Orice m-ar ajuta, e bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Facand multe exercitii zilnice o sa slabesti in timp.

| Dididia101 a răspuns:

Buna! Sa slabesti nu e chiar usor, dar daca vei incerca si te vei tine de asta, vei reusi. In primul rand poti incepe prin a manca mai putin, adica pana te saturi si nimic mai mult, apoi incearca sa faci alergari, inot, sa te dai cu bicicleta si chestii de genul, apoi sa reduci din consumul de carne, paine si ciocolata. Un lucru care te poate determina sa incepi aceasta cura este gandul ca vei arata cum iti doresti, lumea nu te va mai batjocori si vei reusi sa faci mai multe lucruri... idk, cred ca e un lucru suficient de stimulent. Succes!winking

| Dididia101 a răspuns:

Buna! Un bun stimulent ar fi faptul ca vei putea sa arati cum iti doresti, lumea nu va mai rade de tine, in plus te vei simti mult mai bine si mai in forma si te vor incapea hainele. Succes!