| alexalexandrusincerul a întrebat:

Voi dupa ce faceti analize de sange va simtiti slabiti? Mancati ceva in mod deosebit dupa ca sa va reveniti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ma simt slabit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mă simt slab.

| SilentRain a răspuns:

Da, fructe si legume daca ma simit ametita iau un calciu

| LPCTSTR a răspuns:

Nimic in special, avand in cedere ca am avut tensiune arteriala relativ crescuta, am avut destul sange.
Dai sange pentru analize, nu donezi, de ce te-ai simti slabit?

| aXy99 a răspuns:

Da, dar nu de la aia cativa ml de sange extrasi, ci mai mult la nivel psihologic.

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Da, mă simt slăbită întotdeauna după ce mi se recoltează analize de sânge sau după ce fac donații de sânge (fac două donații pe an).
Mănânc normal, ca în orice altă zi, beau multe lichide (e foarte important) și mă odihnesc în respectiva după-amiază.
A doua zi sunt OK, ca în orice altă zi din an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Dulciuri, așa mi s-a recomandat

| morfeo a răspuns:

Mereu dupa ce imi iau analiza de sange mananc ceva dulce, iti readuce glicemia la nivelul normal.

| Irinelp a răspuns:

Trebuie să mănânci ceva doar și sa bei multă apă pentru a te idrata

Răspuns utilizator avertizat
| ToiDavid a răspuns:

Eu nu ma simt slabit, chiar si daca imi ia 7 eprubete sau mai mult, insa mereu mananc ceva la puţin timp dupa in caz de orice...