| andrada_2346 a întrebat:

Hey. cele care tineti cura de slabire ce mancati? si... ce exercitii faceti? cam cat slabiti pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| Pau a răspuns:

Buna!
Eu tin o cura de slabire daca pot spune asa...Hai sa iti spun 'regimul' meu:
Dimineata dupa ce ma trezesc,inainte sa mananc beau un pahar de ceai verde iar apoi mananc cereale cu lapte,care imi tin de foame pana la pranz
De pranz mananc ce gateste mami(orice in afara de prajeli) in cantitati mici. De obicei imi plac salatele usoare, dar mai poftesc din cand in cand la o prajiturica sau ceva dulce, bine inteles whistling.
Inainte de ora 7 mai mananc un iaurt, apoi beau iar ceai verde.(nu e ineaparat pentru slabit, ceaiul verde detoxifica organismul)
Intre mese mananc fructe si beau apa.(incerc sa beau minim 2l)
Acum sa trecem la exercitii: Eu fac abdomene:minim 300 maxim cat rezist depinde de dispozitia mea laughing...Sar coarda,dansez foarte mult :X Dupa ce voi termina cu examenele,ma voi apuca de jogging in fiecare seara.
Acum nu ca as vrea sa slabesc nu stiu cat, pentru ca nu sunt grasa, cu minus 5 kg as fi foarte happy (as ajunge pe la 49-50 cam asa). De la 55 am ajuns la 53-54...Nu stiu in cat timp am ajuns la aceasta greutate, dar a fost putin, cred ca au fost vreo 3-4 zile.
Deci poti slabi enorm de mult cu un regim de viata sanatos, fara prajeli si cu sport.
Iti urez succes, si sper sa te aud peste catva timp ca ai reusit sa atingi greutatea pe care ti-ai propus.o!

5 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

Auzi am gasit pe un blog nu mai stiu unde, ca o fata a mancat sanatos (fara fastfood, prajeli si grasimi si dulciuri) si facea mei tot timpul sport si timp de 5 ani nu a depasit 49 de kg
sper sa te ajute ce ti am zis... fundita?puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

| gєσяgιαηα a răspuns:

Incearca sa nu mananci prea mult, fa'ti un program cu mesele, incearca ca dupa fiecare masa sa mananci salata, lasa eurile si chimicalele din chipsuri la o parte big grin si in legatura cu exercitiile, incearca sa faci in fiecare seara cate 100 de abdomene.
Sincera sa fiu, asa am slabit 2 kg intr'o saptamanatongue
Succes
e

| 334499 a răspuns:

Incearca sa mananci cat mai verde happy si fara prajeli, paine si cate un jogging pe seara si sigur slabesti.eu asa am dat jos 30 kg acum un an.

| Anonymous485 a răspuns:

Pau, tu gresesti, dupa masa poti manca sa te saturi, de la ora 7, n-ai voie sa mananci sa te saturi, dar dupa masa da, asa poti da in anemie, eu nu vorbesc ca un necunoscator, hai sa-ti spun despre mine.
Am 20 de ani. Sunt culturist si luptator, fac culturism de 4 ani, si lupte (arte martiale) de 6 ani, am 1.80 inaltime, am 87 de kg, am 57 de cm in biceps, am autorgraf de la Markus Ruhl... n-am spus toate astea, ca sa ma laud, nu castig nimic... sa revenim.
Andrada, fa cum iti spun eu, de dimineata, bea o cana cu ceai, aventual gem pe paine, sau ce-ti place, dupa masa mananca sa te saturi, la 6-7 seara, mananca din nou, ceva usor, dar fara sa te saturi, poti manca si de 5 ori pe zi, o masa o poti manca sa te saturi, restul 4 nu, mananci putin, si mai des, si incearca sa mesteci mult, si cel mai important este, mult sport, foarte mult sport, cam atat am avut de zis, Pau, ai foarte mare grija ce faci, consulta mai bine un profesor de sport happy

| anonim_4994 a răspuns:

Buna! Programul este de 13 zile,trebuie sa te tii serios de el, daca nu, poti sa-l reincepi abia peste 3 luni.Deci:
Ziua 1
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• – pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
• – cina: 200 g friptura de vac + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 2
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• – pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
• – cina: 200 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 3
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
• – cina: telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)
Ziua 4
• mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
• cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci
Ziua 5
• – mic-dejun: 1 morcov mare ras
• – pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
• – cina: 200 g friptura de vaca + 1 telina rasa
Ziua 6
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
• – cina: 1/2 pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Ziua 7
• – mic-dejun: 1 ceasca de ceai fara zahar
• – pranz: nimic (bea multa apa, ajuta!)
• – cina: 200 g cotlet de miel + 1 mar
Ziua 8
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• – pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac + 1 rosie
• – cina: 200 g friptura de vac + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 9
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar
• – pranz: 250 g sunca + 1 cutie iaurt natural
• – cina: 250 g friptura de vaca + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie
Ziua 10
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 2 oua fierte tari + 1 felie sunca + 1 salata
• – cina: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct proaspat (mar, para, portocala)

Ziua 11
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie iaurt natural
• – cina: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 g branza de vaci

Ziua 12
• – mic-dejun: 1 morcov mare ras
• – pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie + 1 lingurita unt
• – cina: 250 g friptura de vaca + 1 telina rasa

Ziua 13
• – mic-dejun: 1 ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie paine prajita
• – pranz: 2 oua fierte tari + 1 morcov mare ras
• – cina: 250 g pui + 1 salata cu ulei si zeama de lamaie

Sper sa te ajute.Paa-aa