| Dragos636 a întrebat:

Voi trece direct la subiect. Am 22 de ani si de vreo 2 ani am observat cum incet, incep sa pierd fire de par. In prezent am observat cum parul este mai rar. Chiar nu am nici-o idee care ar putea fi cauza. Poate depresia? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauze genetice, depresia, anxietatea, stresul. Testosteron mărit, pierderea brusca în greutate sau chiar deficit de fier anemie feripriva.
Trebuie sa ai o alimentație echilibrata și sa renunti la fumat asta în caz ca ești fumător. De la stres și de la depresie poate fi fiindcă depresia generează stres major. Dacă ai depresie trateazo asa vei elimina poate cauza principala ce o dus la căderea parului. Spălate cu șampon alpecin și consuma multe fructe și legume evita stresul pe cât posibil.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Fa ti analize generale si hormonale sa afli cauza.

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Incearca forcapil. Este foarte bun. Si nu te mai stresa ca nu merita. Pentru nimic.