supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Voi v-ati scos maselele de minte? Trebuie scoase neaparat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,daca au loc unde sa creasca si cresc bine nu trebuie scoase

| ywar a răspuns:

In general se cariaza destul de repede pentru ca tu nu ajungi cu periuta sa cureti in profunzime. Nu e o problema sa ti le scoti dar trebuie facut de un doctor chirurg la nevoie. Molarul de minte are radacina atipica si de aceea trebuie facuta radiografie si trebuie si chirurg pentru extractie.

| Crackman a răspuns:

Doar daca ai probleme de la ele.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Eu mi le-am scos numai pe alea de jos

| zăGhost a răspuns:

Mi-am operat doua la ''cererea'' ortodontului. Trebuie scoase doar daca nu au loc sa iasa si imping dintele de langa, existand riscul sa il strice, in timp.

| Daryusxz a răspuns:

Am auzit ca desi ies mai tarziu se strica cel mai repede asa ca daca nu te doare sau ai alte problema cu ele nu vad de ce le-ai scoate?