| Sebygoon2007 a întrebat:

La toată lumea apare măselele de minte și trebuie scoase neapărat?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu da apar la toată lumea și trebuie scoase pentru că la un moment dat vor face probleme

| dullcat a răspuns:

Raspunsul e nu chiar.La unele persoane nu apar deloc, la altele se dezvolta dar raman sub gingie si fac ravagii, iar la majoritatea apar normal, fiind de obicei recomandat sa le scoti daca nu doresti probleme suplimentare.De multe ori acestea cresc stramb si imping in ceilalti dinti, cauzand deformarea danturii.

| Sebygoon2007 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc de răspuns

| dullcat a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Cu placere.Cel mai sigur este sa faci o radiografie dentara, asta daca vrei sa afli care este situatia ta.