| AvalohAlyn a întrebat:

Vouă cam cat va iese glicemia? Ultima data mie mi-a ieșit 104.
Am auzit la unii că e buna, la alții că ar fi prediabet.
Știam și eu că până în 125 e buna.De prediabet am auzit recent.
Ce pot sa fac sa nu dau in diabet?
Neaparat regim?
Am kg in plus destule.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Pana in 125 e acceptata pentru diabetici. Normal, pana la maxim 95-100 (cu indulgenta).
Daca ai mancat cu o zi inainte dulciuri, ti-a iesit 104. Dar daca ai si destule kg in plus, ai predispozitie la diabet.
Slabeste. Redu grasimile si dulciurile.

| DonEduardo a răspuns:

Mie ultima data mi-a iesit 96. Si da, 104 e prediabet. Incearca sa reduci consumul de duliciuri si de grasimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am mai măsurat-o de vreo două săptămâni dar ultima dată era bine.