Întrebare recomandată | hkr a întrebat:

Vreau niste sfaturi! Am fost la plaja si m-am ars putin. Ma ustura pielea ingrozitor. Dupa plaja m-am dat cu lotiune aftersun dar cam degeaba. M-am dat mai devreme cu o crema hidratanta si ma simt putin mai bine.Ce alte sfaturi mai aveti? Inafara de creme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da-te cu iaurt.

| Mihaela1964 a răspuns:

Iaurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albusul de ou este cel mai indicat inasemenea situatii.succes.

| JustMe34 a răspuns:

Dati cu smantanica din aia de casa.o sa te ajute.Intreaba-ti mama daca nu stii despre ce vorbesc.big grin
Superba poza de la profil, doar ca e putin ascunsa de fundul ala de...*gaseste tu cuvantul* ^_^

| hkr explică (pentru JustMe34):

Mana ei? ^_^

| JustMe34 a răspuns (pentru hkr):

tongue Nup..ma refeream la javra big grin laughing

| hkr explică (pentru JustMe34):

I dont get it *_*

| JustMe34 a răspuns (pentru hkr):

happy Poate o sa zici ce-i treaba mea.dar, poza asta vrei sa te reprezinte pe tine? Cu un fund de panarama? big grin Sunt poze care chiar semnifica ceva..si..prin "superba poza de profil" faceam referire la zambetul dragalas a copilului ce se afla dincolo de usa *fundului*..Acuma sa nu te superi, dar avand in vedere ca nu ma cunosti, nu te cunosc mi-am permis. big grin Ceau si sper sa gasesti o poza care sa puna in evidenta ceva smecher de la tine.Pa B|

| hkr explică (pentru JustMe34):

Nu stiu cu ce te deranjeaza poza mea de profil..mai ales ca nu ma cunosti si nu te cunosc.nu pot sa ma supar laughing)

| JustMe34 a răspuns (pentru hkr):

Dur raspunsul da poza s-a schimbat. ^.^

| hkr explică (pentru JustMe34):

M-ai emotionat ^_^ laughing

| JustMe34 a răspuns (pentru hkr):

Oricand big grinlaughing

| 7Roby7 a răspuns:

Crema de melc,o gasesti la farmacie,dar depinde care o iei,unele sunt foarte scumpe, e greu de procurat, sau poti sa te dai pur si simplu cu un melc in locul unde te-ai ars, desigur, daca crezi ca nu ti se face scarba de la asta.Probabil o sa crezi ca e o tampenie, dar chiar functioneaza, pur si simplu nu mai simti nimic, parca nu te-ai fi ars.
Sper ca ti-am fost de folos!

| Swaggggg a răspuns:

Pentru arsurile solare ar fi foarte bine daca ai pune niste smantana ..pe pagina asta vei gasi multe informatii si alte leacuri. http://www.eva.ro/......31321.html

| Bartollomeo123 a răspuns:

Iaurtul, si eu am patit acelasi lucru, m-am dat cu iaurt si a trecut foarte rapid.