| Sonia137 a întrebat:

Vreau parerea voastra ...Am făcut sex neprotejat cu prietenul meu pe data de 27 ianuarie, iar pe 28 am luat pastila de a doua zi "Escapelle", dar problema e ca eu luam antibiotice Fromilid de 4 zile, pastila am luat-o exact între orele la care trebuia să i-au antibioticul. Si a trecut mai exact de atunci aproape 2 saptamani, ciclul trebuia sa imi vina pe data de 10 februarie dar mi-a venit pe 9. E posibil sa fi ramas însărcinată? Din cate am inteles antibioticele taie din efectul pastilei de a doua zi,dar ciclul mi-a venit regulat. Am citit pe multe site -uri si pe prospect ca e posibil sa apara efecte adverse, dar nu am avut niciunul. Este posibil sa fi ramas gravidă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Dacă ti a venit ciclul regulat, fie el si neregulat, nu mai e cazul sa te îngrijorezi.

2 răspunsuri:
| Manuela567 a răspuns:

Depinde și de perioada în care erai arunci când ai făcut-o. Cel mai bine și recomandat este să faci un test de sarcină, pentru a te lămuri și a sta liniștită.

| Sonia137 explică (pentru Manuela567):

Mulțumesc! a sa fac un test?