| Diana19072000 a întrebat:

Pe data de 2 ianuarie am avut contact si s-a rupt prezervativul, am luat la 3 ore escapelle. Ciclul trebuia sa vina pe 2-3 ianuarie. Ce se intampla? E posibil sa fie din cauza pastilei? Nu si-a facut efectul, sau?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se intampla sa fie taman efectele secundare ale escappelului!
Asteapta-te ca urmatoarele 6-12 luni sa ai dereglari menstruale majore!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fapta ta, adica modul tau de a proceda incazul precizat se numeste IRESPONSABILITATE combinata cu IMBECILITATE. Daca ai fi citit macar chiar si din pura curiozitate, deoarece ti-ai inceput viata sexuala; in ce mod, cum dar mai ales cand/in ce moment al ciclului menstrual se poate forma o sarcina ai fi stiut ca in zilele saptamanii de dinainte de inceperea menstruatiei FORMAREA SARCINII este ABSOLUT IMPOSIBILA. Efectele provocate de hormonii sintetici din acea pastila blestemata si nenorocita folosita ABSOLUT INUTIL si FARA ROST se vor manifesta in lunile urmatoare. Roaga-te ca efectele asupra organismului tau sa nu fie mult prea dezastruoase mai ales ca ti-ai ''OTRAVIT'' organismul dintr-o PROSTIE CRASA impardonabila. Sa ai parte de sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ba tocmai că și l-a făcut și acum o să ai dereglări majore de ciclu cel puțin 6 luni de acum încolo!