| Mașka98 a întrebat:

Vreau sa cresc in inaltime. Am 16 ani si 1.47. Vreau sfaturi....mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Cred ca am mai raspuns de 1000 de ori la intrebarea asta.
NU POTI! E imposibil sa-ti fortezi cresterea, totul depinde de organismul tau. Miturile acelea care spun sa faci baschet, handbal, sunt false. Totul tine de organism.
Iar daca mama ta este mai mica la inaltime nu te astepta sa tu sa ai 1.70/
Daca parintii tai amandoi sunt de aproximativ 1.65 nu te astepta sa ai mult mai mult.

| SkyPilot a răspuns:

Lasa natura sa isi urmeze cursul. Nu ai ce sa faci! Nici suplimentele nici sportul nu merg, iar ideea de a lua HGH pentru a creste in inaltime este absolut aberanta.