| corina94 a întrebat:

Vreau sa fac treaba mare si nu pot pentru ca mor de durere! Cand merg la baie simt ca iese ceva dar dupa ma fortez si ma abtin sa nu mai fac pentru ca ma doare ingrozitor. Nu stiu ce sa fac sa-mi treaca durerea. Va rog mult ajutati-ma si fara mistouri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Numai un medic te poate sfatui concret. Teoretic ar trebui sa iei un laxativ sau sa faci o clisma, Practic, medicul iti da solutia cea mai potrivita pentru problema ta. Daca te tratezi singura exista riscul sa-ti faci rau cu mana ta. Sanatate!

| necdannec a răspuns:

Mergi la farmacie si ia un supozitor cu glicerina. presupun ca stii sa il folosesti. Va functiona garantat. Ideea e ca daca se mai intampla ar cam trebui sa mergi la doctor.

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Bea mult ceaiwinking

| PuFuLeTeLe_9807 a răspuns:

Du-te repede la doctor sa nu ai hemoroizi doamne fereste...ai mancarimi?

| 112garcea a răspuns:

Du-te la spital sau la medicul de familie