| KatJolie a întrebat:

Vreau sa-i dau somnifere (o jumate din pastila) bunicii mele pentru la vara laughing) ca sa stau mai mult afara... ce imi recomandati?:-s *orice* heelp!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Presupun ca esti constienta ca asta este o infractiune si ca daca bunica ta pateste ceva (ceea ce este foaret probabil) vei fi acuzata de tentativa de omor cu premeditare.

Apache
| Apache a răspuns:

Si poate e bunicata alergica si te trezesti ca moare in somn ...sa vezi ce amuzant o sa fie atunci!
si 2)...e infractiune sa faci asta! daca dai somnifere unei persoane fara sa ai accordul ei. atunci e o infractiune!
si 3 )...ce nepot/nepoata mai esti si tu, daca vrei sa iti adormi bunica ca sa stai tu mai mult afara?

| AndreiZz a răspuns:

laughing))))) Adoooooorrrrr planul tau:X:X Imovane este un somnifer puternic il gasesti la farmacie, dar nuss ai grijabig grinlaughing))

| push2gl a răspuns:

Mai bine nu face glume de astea sa nu-i afecteze sanatatea fiind batrana, cauta intelegere de la ea succes

| aladin03 a răspuns:

Sa vezi ce amuzant o sa fie atunci cand la randul lor nepotii o sa iti faca asta tie! atat valoreaza viata bunicii tale? o noapte de "distractie"? e foarte periculos sa faci asta mai "pitzi".

| RaZ4Ing a răspuns:

Altu care omoara oameni sau vietuitoare cum vreti. Mai injurai pe una acum cateva minute... Ba nu`i da lu ma`ta mare somnifere ca poate nu se mai scoala si incepe sa se stafideasca pe urma te miri de ce pute a mort in casastraight face Roag`o ma si tu frumos sau haide na minte`o ca te duci la un prieten sau ca e ziua cuiva si te duci sa stai si stai acolo mult. Ma rog! Bafta in orice caz...

| Edd_4925 a răspuns:

Iti recomand un psihiatru

| Andreea_5571 a răspuns:

Te rog sa nu faci asta pentru ca nu stii cum va reactiona organismul bunicii tale la asa pastile. Daca vrei sa iesi mai mult pe afara atunci roag-o frumos si poate te lasa.