| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa iau niste calciu cu d3 efervescent de la lidl in schimb iau si niste suplimente proteice pentru masa musculara.Din cate am inteles se cam bat cap in cap e bine sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Suplimentele cu proteine nu interactioneaza cu absorbtia calciului.

Tratamentul cu calciu se face 3 luni de zile cate 10 zile in fiecare luna (1 g calciu /zi) dar asta depinde de nivelele tale de calciu. Consulta medicul de familie inainte de a incepe un tratament medicamentos!