| DanaQ a întrebat:

Pentru cele/cei care obisnuiti sa consumati shake-uri proteice, ce proteina din zer sa aleg daca vreau sa inlocuiesc cate o masa obisnuita cu un shake proteic? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Alege una naturala!
Pui lapte de vaca (adevarata, de la "sursa", nu conservata pe lunga durata), tii la temperatura camerei (20-25 grade timp de 3-4 zile pana se face lapte acru (se face ca iaurtul si apare si zerul), dupa care tii la racoare, in frigider.
Pentru un shake bun, pui din acest lapte acru intr-o cana, adaugi suc sau gem de fructe facute acasa sau chiar fructe proaspete (capsuni, zmeura, mure, afine, caise, visine etc) dupa gust, dupa care le amesteci bine cu o lingurita sau intr-un shaker.
Pofta buna!
winking

1 răspuns:
| Bebelusha_Daniela_1991 a răspuns:

Buna, te rog contacteaza-ma si iti voi da toate informatiile necesare happy