| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu o problema GRAVA! M-am lasat de masturbare prin aprilie, dar nu pot sa scap de acest gand. Nici acum nu imi vine sa cred ca au cred doua luni de cand m-am lasat, dar problema e, ca simt nevoia de a o face.

Oricum, ma mandresc cu faptul ca de doua luni am gasit vointa de a nu mai face asta, dar faza este mi-e teama ca pana la urma sa nu cedez.

Ceea ce este insa cel mai bine, este faptul ca in astea doua luni, nici nu mi-a trecut prin gand acest lucru, insa chestia e ca de cand nu mai am prietena, cu greu ma abtin.

Cum fac sa gasesc puterea de a rezista in continuare?
Cum gasesc puterea de a depasi mai mult de doua luni fara sa fac l.ba?
VA ROG! AJUTATI-MA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu este interzis sa te masturbezi insa nu trebuie sa o faci foarte des.

| mandra a răspuns:

Pai eu zic sa ti faci o noua prietenalaughing

| Frozen a răspuns:

Dar nu ai de ce sa te ingrijorezi, este ceva foarte firesc, nu trebuie sa te abtii. Nu este nimic rau, din contra te ajuta in prefenirea cancerului de prostata, plus te ajuta sa te auto-cunosti, pentru ca numai daca faci asta vei aduna mai multa "experienta".
Asa ca nu te teme, stai linistit si elibereaza-te, si nu te mai gandi la mastuirbare ca la o boala...

| KaTalyNutzuU a răspuns:

Roagate la Dumnezeu si te va ajuta!