| SuntAnonim7 a întrebat:

Am si eu o problema... ma excit si mi se scoala prea repede. Adica imediat cum vad ceva putin provocator mi se scoala. Sa nu mai spun ca din cauza asta imi vine si sa ma mastrubez foarte des... mai ma abtin eu, dar cat? Cum scap de aceasta excitare imediata si de nevoia de masturbare? Apropo, sunt virgin si daca imi scrieti sa fac sex nu ma ajutati deloc.

Răspuns Câştigător
| Sfatosul2012 a răspuns:

Stai linistit, nu i nimic grav. Tine minte ca in filmele porno e o altfel de realitate. Jetul iti revine, dar de pe la a doua a treia mana da nu l mai ai. Vine el a doua zi. happy

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acum se intampla asta dar cu timpul nu va mai fi asa. Ai sa scrii o cerere ca sa se scoale.

| RAY a răspuns:

E normal la pubertate, cu timpul va scadea dorinta asta sexuala

| mihai69 a răspuns:

Aş vrea şi eu problema ta. Facem schimb?

| Donsavas a răspuns:

Nu te mai uita atât de des la porno deoarece iti creste dorința sexuala si te face sa repeti acțiunea.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Salut.
E normal la varsta ta (imi imaginez ca esti la liceu / primii ani de facultate). Cu varsta nu o sa ti mai scoale atat de des. Cat despre masturbare, tu stabilesti cat de des, doar nu-l maltrata.

| SuntAnonim7 explică (pentru Sfatosul2012):

Mda. ca varsta am 16 ani. Sper ca voi scapa rapid nevoia asta de masturbare pe care o am. Ca frecventa, ajunsesem la mai multe labe pe zi dar incerc sa ma abtin cat pot acum ...nu vreau sa ajung sa nu ma mai tina sau sa nu mai am jet

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru SuntAnonim7):

Stai linistit, nu i nimic grav. Tine minte ca in filmele porno e o altfel de realitate. Jetul iti revine, dar de pe la a doua a treia mana da nu l mai ai. Vine el a doua zi. happy

| Paul_Ciobanu_1996 a răspuns:

Gandeste-te ca eu am 23 de ani(in februarie) si nu am avut inca nicio prietena(deci nu am facut nici sex inca.)
Si cat despre masturbare, cand nu ai iubita, e ceva normal(in limita a 2-3 ori /pe saptamana, sau o data la doua zile, in cel mai dependent caz).
Totul porneste din creier.Cu cat te uiti mai mult la porno, cu atat asociezi imaginea unei fete in realitate a uneia din filmele porno.
Trebuie sa iti ocupi timpul normal, cu activitati sportive(sala, o arta martiala), invatat, ca o s dai bacul, si omul cat traieste invata), cititul unei carti, plimbat si alergat seara.
Sa ai o viata normala, altfel, mai tarziu devii dependent de masturbare, pierzi timp cu asta, iti scade stima de sine, si increderea, nu te poti concenyra la scoala si la.munca.Devii un ratat ciudat, viata ti se da peste cap. Deci nu e o problema grava in sine, dar are urmari destul de grave

| OrdanKarris a răspuns (pentru Paul_Ciobanu_1996):

Scuza-ma ca-ti zic, dar motivul pentru care esti virgin la 23 de ani este pentru ca nu ai curaj sa obiectifici femeile, sa devii ticalos, indisponibil si sa vezi cum se schimba situatia. Nu asculta ce zice femeia, observa ce face.