| Daniela121986 a întrebat:

Vreau sa ma ingras cum as putea face? am un 1, 70m si 50kg.inainte aveam 60kg iar acum nu imi vine mie sa cred cat de mult am slabit. daca mananc incet ma ingras sau daca mananc repede? nu am pofta de mancare.mananc cel putin de 2 ori pe zi. ce sa fac? va rog sa ma ajutati.va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jєรรเςค a răspuns:

O prietena de amea avea aceeasi problema nu avea pofta de nimic asa ca s-a dus la doctor si doctorul i-a dat vitamina C pentru pofta de mancare si si-a recuperat apetitul si a pus din nou kilograme pe ea. nu a mai facut atata miscare. dar casa nu depaseasca masura a mai facut sport din cand in cand.

6 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Intreaba un nutritionist

| ATHOS a răspuns:

Cel mai potrivit sfat pe care pot sa ti-l dau, frumoasa domnisoara, este sa consulti un medic. Probabil te va pune sa faci niste analize pentru a vedea starea sanatatii tale, ulterior recomandandu-ti un tratament( probabil cu vitamine ).
Repet : este important sa consulti un medic!

| Alex0194 a răspuns:

Mult si des sau cat de cat rar si mai mult pentru a te ingraja daca mananci mai des dar putin nu prea te ingrasi

| evelin_1888 a răspuns:

Eu am1. 70 si 52kg si vreau sa ajung la 50laughing
eu amavut 55 kg si m-am ingrasat 5 kg mancand cartofi prajiti (cu cascaval), pizza, dulciuri dupa ora 20:00si tin minte ca beam cate o doza de cola zilnic.
bafta:*

| KingBaroneT a răspuns:

Lol nici 60 kg nu-ti trebuiau iti trebuie 65 kg eu am 168 si 48kg si 12 ani si fac un sport foarte bun pentru masa care nu-ti opreste cresterea se numeste spining in plus iti face o pofta de moriwinking succes

| Dove a răspuns:

Trebuie sa mananci cu pofta poti incerca niste fast-food ca americani dar sa nu devii dependent ca dupa o sa ne intrebi cum slabesti.