| Daniela121986 a întrebat:

Cum pot sa ma ingras? am un 1, 70m si 50kg.inainte aveam 60kg. iar acum am slabit de nu imi vine sa cred nici eu cum sunt acum si cum eram inainte.nu am pofta de mancare, mananc cel putin de 2 ori pe zi.cum ma ingras si eu? daca mananci repede te ingrasi sau daca mananci incet te ingrasi? cum e? vreau sa fiu ca inainte. ajutati-ma va rog.va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Pff... poate ca gandesc eu prea prea, dar nu e bine sa fii nici grassa sa nu te poti misca, lasa ca e bine asa, poate mai pui 2-3 kg in plus, nu te lua dupa chestiile astea aiuresti care spun ca greutatea ideala e cu -10 fata de inaltime. Cand vei avea copii vei avea o gramada de grasime si ai da orice sa scapi de ea.

Mai bine ai in minus la kg decat in plus.

| baru a răspuns:

Salut. Nu te supara. Totul se face cu calm si rabdare. Daca vrei sa te ingrasi, consuma cat mai multe alimente bogate in proteine. si cel mai important lucru pe care -l ai de facut, este sa faci miscare foarte multa. Adica, sa faci sport. Indiferent ce, dar sa faci In acest fel cu siguranta te vei ingrasa si obligat te vei simti mai bine. Indiferent ce ai sau din ce cauza ai slabit, va trebui obligatoriu sa faci sport. Daca nu vei face, vei putea manca ori ce si tot nu te vei ingrasa. Dar tu ca si fata, la inaltime ta, eu cred ca arati foarte bine. Pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce ai dat jos. ai dat jos grasimea sau muschi? si din ce motiov vrei sa te ingrasi? sa fii mai plinuta pentru baiesti sau simti ca nu ai energie? toate astea sunt importante. si difera daca tu pui pe tine 10kg de grasime, sau muschi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce ai dat jos. ai dat jos grasimea sau muschi ? si din ce motiov vrei sa te ingrasi ? sa fii mai plinuta pentru baiesti sau simti ca nu ai energie ? toate astea sunt importante. si difera daca tu pui pe tine 10kg de grasime, sau muschi.

| ale97ioa a răspuns:

Pai sa stii ca toata lumea nu mai are pofta de mancare pe vremea asta (calda) asa ca porneste aerul conditionat in casa si atunci sa vezi ce iti vine pofta de mancare laughing