| OMGOMGLOL a întrebat:

Vreau sa-mi fac schimbare de sex, stie careva un doctor care sa se priceapa la asa ceva? Sunt fata si am 19 ani, de cand eram mica visam sa fiu baiat, nu ma impac cu corpul meu, asta nu sunt eu...stiu ca nu intelegeti si sunt multi impotriva, insa doar atat vreau sa stiu, daca in Bucuresti exista vreun doctor care sa se ocupe cu asa ceva. Ok si daca stiti ce este bine sa fac mai intai, sa incep tratamentul cu hormoni sau sa-mi extirpez sanii? sau nu conteaza ordinea? Va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Eu iti recomand un control la creer, esti dusa rau fataaaaa

| Tania a răspuns:

Aoleu!
Pacat ca nu te-ai nascut asa cum vroiai.
Eu zic ca mai bine sa ramai fata ca baiat nu vei fi niciodata 100%...da ma rog asta e.

| NickiMinaj a răspuns:

Presupunand ca esti pe bune, mergi la un chirurg plastician.

| misu a răspuns:

Incearca la doctorul Ciomu.cum la facut pe ala din baiat fata, te rezolva si pe tine precis

| gabrielutzu a răspuns:

Ceea ce vrei sa faci este extrem de complicat si complex,e ceva care depaseste rutina,sunt lucruri pe care,o data facute, nu vei mai potea sa revii la ce ai fost niciodata, chiar daca vei vrea asta.Parerea mea este ca ar trebui ca mai intai sa te gandesti nu bine, ci foarte bine la ceea ce vrei sa faci.Esti sigura ca merita? Esti sigura ca nu e doar ceva de moment? Vei fi gata ca mai apoi sa suporti consecintele care vor urma? Pot sa apara probleme de sanatate,complicatii. In plus vei fi privita ca o ciudata(un ciudat) de o societate mult prea inapoiata si primitiva asa cum este cea a noastra, si din cauza asta vei avea de suferit mult dupa aia. Pune intai in balanta intai pierderile si mai apoi si beneficiile, care or fi ele.Merita?
Si in primul rand: Ce ti se pare atat de in neregula la corpul tau?

| Marius_5815 a răspuns:

Vino mai intai pe la mine pentru un examen amanuntzitbig grin

| OMGOMGLOL explică:

@gabrielutzu
Ms mult pentru sfat, oricum eu vreau sa plec din tara.Si nu cred ca este ceva de moment, cum am zis mai sus, asta imi doresc de cand eram mica...de la 4-5 ani ma simteam baiat nu fata si ma rog e ceva ce din afara pare ciudat si complicat si multi poate zic ca sunt nebuna, ii inteleg este ceva iesit din comun, insa eu asta simt...asta vrea, mersi mult pentru sfaturi