| frumosuionut13 a întrebat:

Am 55 kg 1m60 si vreau sa slabesc! Recomandati-mi o dieta! Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bella19 a răspuns:

Nu e bine sa tii o anumita dieta pentru ca o sa te ingrasi la loc odata ce vei incepe sa mananc normal dar iti spun cateva sfaturi care chiar te vor ajuta mai ales pe parcurs.Incearca sa mananci des si putin, de obicei dimineata ar trebui sa mananci fulgi de ovaz cu lapte degresat sau iaurt. Poti pune in el diverse fructe mai ales banane sau stafide(dar putine).Sau oua fierte. Apoi ia o gustare dupa vreo 2 ore adica un fruct sau un iaurt, la pranz mancare simpla gen supa, piept de pui cu legume, peste, orez etc.Alta gustare dupa 2 ore iar la cina(nu mai tarziu de ora 6-7 seara)poti manca tot ceva usor cum ar fi pestele.Am mancat si eu asa o perioada si nu te mai ingrasi la loc dupa ce mai revii cu mancatul, insa eu nu m-am putut abtine de la ciocolatahappy.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat