| totElodia a întrebat:

Vreau sa slabesc... Ce as putea sa mananc la scoala, avand in vedere ca prin frigider nu am nimic slab caloric, care sa nu ingrase. Este ceva ce pot cumpara de la magazin dar cu care as putea slabi treptat? Mentionez ca as dori ceva care sa tina de foame pentru ca ritmul scolar este obositor. P. S: ceva care sa nu necesite paine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Http://www.divahair.ro/diete_si_slabire
http://cumsaslabesti.ro/
Nu manca dupa ora 6 si incearca sa faci sport.
Bft!

| ema a răspuns:

Poti manca orice atat timp cat manaci la ore fixe. Incearca sa nu sari peste cele 3 mese principale. Evita dulciurile. Mananca in fiecare zi ceva cald (supa, ciorba.). Incearca sa nu mananci dupa ora 6. Este important este ca dimineata sa mananci ceva consistent, iar pe parcursul zilei sa reduci usor. Bea in fiecare zi cel putin 2 litrii de apa. Si inca un sfat care in general functioneaza : pune in supa sau ciorba piper si incearca sa manaci chiar si ardei iute (stimuleaza arderile).