| SecretKiss a întrebat:

Fundita! Buna. Vreau o dieta simpla si cat de cat rapida (doua luni). Am 12 ani si 50 de kilograme si 1.61. (nu-mi spuneti ca nu sunt grasa). Ce pot sa iau la scoala (invat dupa-amiaza), sa-mi tina de foame insa sa nu ingrase. Ce alimente sunt minune (?)? nu-mi iau mere si nici rosii sau legume ori fructe. Dati-mi o micuta dieta, insa care sa nu necesite multe lucruri de facut. Credeti ca e ceva special de "solduri"? UN exercitiu minune de slabit care ar fi? ce credeti? ce trucuri cunoasteti pentru a slabi? Ce sa-mi iau la scoala, sa nu ingrase, insa sa-mi tina de foame toata ziua (mentin ca beau apa vreun' litru) atat trebuie la varsta mea >nu/? in fine. vreau un ajutor, si la cel mai bun dau funda si raman si recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
| Debb a răspuns:

Nu mai manca dulciuri. Mananca dimineata foarte bine. Sunca de pui, gratarel de pui, salata, castraveti, poti pune si o felie de paine prajita. La scoala iti poti lua niste biscuiti simpli. Foarte mult te ajuta si exercitiile fizice.

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Iti poti lua un iaurt de exemplu. Si cateva exercitii nu ar strica. Poti sa nu mai mananci dupa sase si asa vei slabi. Desigur, nu te astepta sa slabesti 10 kg in 2 zile. Cu timpul se va vedea diferenta.

| lolly_3072 a răspuns:

Pe mine m'a ajutat mancatul din 4 in 4 ore, si foarte multa apasmug
si la scoala in loc sa-ti iei chipsuri sau cola mai bine ia'ti fructe ca alea chiar nu ingrasa
pup, lolybig hug
p. s:nu esti grasa esti super oksmug

| roisin a răspuns:

1. Nu esti grasa.winking
2. Poti sa incerci pilates, yoga sau zumba( le practic pe primele 2 amestecate, un fel de yogilatesbig grin) sau macar o jumatate de ora de miscare in fiecare zi. Nu mai manca chipsuri, snacksuri, multe dulciuri, incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume si sa bei multa apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste exerciti sau tine o dieta usoara, uite aici ceva www.dietapentrutine.blogspot.com

Răspuns utilizator avertizat