| FURNICA a întrebat:

Vreau sa slabesc, ce imi sugerati, am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Sa eviti dulciurile si mancarurile grase in exces, precum si mesele dupa orele 6-7 seara si sa faci sport! Iesi cu rolele, bicicleta, la jogging, inot sau daca te pricepi - tennis, volley, basket. ai de unde alegehee hee
Bafta!

6 răspunsuri:
| Mihaela_4926 a răspuns:

Fa sport si lasa slabitul, asta daca vrei sa cresti normal si sa ai parul si dintii cat mai frumosi, pentru ca lipsa vitaminelor duce la multe..., citeste importanta fiecarei vitamine din organismul tau + si la ce duce lipsa lor. Sigur nu vei vrea sa faci cura. Si incearca sa mananci cat mai sanatos, e vara poti manca multe legume si fructe, renunta la fainoase, insa nu de tot, au si ele rolurile lor.
Dar vei slabi sigur daca vei manca ziua multe legume si fructe, iar dupa 6 nimic - eventual daca tie foame o rosie sau un iaurtel degresat pentru a avea o digestie mai buna - dar cu timpul nu mai manca nimic dupa 6 seara

| RealLife a răspuns:

Esti in crestere! las-o naiba de cura de slabire... fa sport!

| KaMy a răspuns:

Depinde de cate kilograme ai poate la inaltimea ta si ani tai sunt destule.in orice caz fa sport in fiecare zi chiar si pentru un om slab sportul este bun.alege un sport care crezi ca iti place si te pricepi, o ora pe zi de efort este excelent! Si in plus ai 13 ani ai timp de diete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu is cam grasuta.incerc sa slabes dar nu prea imi iasabig grin

| Feeetitzaaa a răspuns:

Mult sport, mai putine dulciuri si mancare fara grasimi :X

| FURNICA explică:

Merg cu bicicleta, dar mi se pare ca nu slabesc mai deloc..., macar cateva grame acolotongue