| bubbles13 a întrebat:

Daca fac sport si nu tin dieta (mananc normal doar ca reduc dulciurile si fast food-ul) slabesc? Mentionez ca am 1.70 si 63 de kg.

5 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Da,se poate.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Daca faci sport si reduci carbohidratii,ei fiind fructele, legumele, orezul, painea alba, cartofii sigur o sa slabesti

| alin1317 a răspuns:

Da,dar dupa ora 19:00 mananca cat mai putin

| s3bycu a răspuns:

Am sa-ti explic pe scurt ce trebuie sa faci ca sa slabesti si apoi sa te mentii:
1. Incearca sa ia o dieta curata, adica fara produse procesate, dulciuri si alimente bogate in grasimi nesanatoase (salam, pizza, cartofi prajiti). Bea apa cat mai des pentru ca metabolismul incetinesti in lipsa unui aport suficient de apa.
2. Alege sa te obisnuiesti cu 3 mese principale si 2 gustari, fara alte "rontaieli".
3. Incearca sa faci sport, ca faci niste exercitii acasa, iesi la alergat sau la sala ramane sa decizi tu.

Pentru mai multe sfaturi despre alimentatie si sport poti vizita blogul meu: https://cirdeiusebastian.wordpress.com Bafta!

| MaryLaury a răspuns:

La ce sa slabesti esti destul de slab/a vreao 3 ti-ar trebuie sa ai cat trebuie normal pentru inaltimea ta, dar 3 in plus nici nu se vede