| sweetgirl_3609 a întrebat:

Vreau sa slabesc dar nu brusc pentru ca stiu ca mai apoi ma voi ingrasa inapoi ft repede.Am incercat sa alerg dar obosesc repede... ce sa fac?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BBAlyss a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa slabesti eu cred ca in primul rand ar trebui sa ai grija la ce mananci, iar apoi sportul pentru. ca fara sport n`ai sa reusesti[crede`ma ca stiu asta]. Nu trebuie sa alergi pe distante mari dintr`o data ia`o incetu` cu incetu` dupa un timp mareste pootin viteza si minutele iar pe parcurs fa acelasi lucru sper ca intr-un fel ti-am fost de ajutor happy

9 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Alergi.treptat,din ce in ce mai mult! in timp o sa ai o buna conditie fizica!

| anonim1808 a răspuns:

Mananca foarte multe fructe.si incearca sa nu mananci seara deloc doar un fruct. happy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Mananca cat mai sanatos. Fara dulciuri, fara prajeli, fara paine si nu manca dupa 18happy funda?happy

| deniii_1832 a răspuns:

Buna! Incearca sa iti calculezi cate calorii mananci pe zi.Pentru un copil de la 12-18 ani sunt necesare 2000 de calorii zilnic. Dar, daca vrei sa slabesti mananca in jur de 1500.Nu manca paine, cartofi.Consuma multe fructe si legume.NU consuma carne de porc, exceptand cotletul, dar nu in exces. Dupa cum am zis, legume cate poti. Uita de dulciuri, si fa abdomene si exercitii seara.Manca ciorbe de legume fara ulei sau taietei sau galuste prin ele.Nu manca paste cu carne(bomba calorica). Ti-am spus despre calorii.Important:! CALORIILE EXTRAGELE DIN FRUCTE SI LEGUME!
Fructele nu le manca imediat dupa mesele principale.Stai o jumatate de ora, o ora.
Despre alergat...Alearga foarte incet.Isi face efectul, crede-ma.Si eu anul trecut alergam cate 4 ture a cate 300 de m.Aul acesta alerg 15, 20 si am 13 anilaughing. Dupa ce alergi nu te oprii brusc, deoarece muschii se relacseaza.Plimba-te doua ture, apoi, dupa ce ai terminat in ziua respectiva fa intinderi.

Ei, sper ca te-am ajutat si multa sanatate! Nu te infometa!

P. S Eu am slabit 8 kile asa.Sa nu te sperii daca in prima saptamana nu slabesti nimic cu alergatul deoarece muschii tai se vor umfla.
Bea multa apa.
Cu aproximativ 10 minute inainte de a pleca la alergat bea un pahar mare de apa.Pepenele rosu, dimineata, pe stomacul gol este foarte sanatos!

Cand ajungi acasa seara de la alergat bea un pahar mare cu apa.

Important! Nu manca inainte sa mergi la fuga. Poti manca ceva cu 3 ore inainte si nu pleca mai devreme de ora 8.Nu manca dupa ora 6!

Fundita?big grin

| deniii_1832 a răspuns:

Buna! Chiar nu ai obraz. M-am chinuit o juma de ora sa iti dau toate sfaturile si tot la asta ii dai fundastraight face.
Mersi mult!

Nu ca as vrea in mod special funda, deoarece siteul nu e pentru achizitionari de funde, dar totusi daca dai funda aia da-o pentru un raspuns complex.
pa!

| Andreea98 a răspuns:

Daca vrei sa alergi du-te in parc, nu trebuie sa alergi repede pastreazati un ritmnu tare un pic mai repede decat mersul astfel nu obosesti repede si nu pierzi multa energi(stiu asta de la profa de sport)Iti urez succes!happy

| Fabolous a răspuns:

Reteta mea...am slabit si m-am si lucrat: sala+sex+viata destul de activa si alergat mult (de colo in colo prin oras). daca vrei. fara paine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce e:si eu am vrut sa fac la fel ca tine laughing dar nu mi-a mers, nimanui nu-i merge asa ceva.laughinglaughing
Du-te la sala!
Dar nu la aparate de muschi, ci la banda de mers, bicicleta etc.
Costa foarte putin.Intreaba-ti despre sala doctorul de familie, dar iti zic eu ca intr-o luna, de cand ma duc, fac o ora pe zi si am slabit 7 kg.
Acolo ai si instructor care sa iti zica ce sa faci, si pun pariu ca nu o sa obosesti deloc, doar depui efort(faci sport)si kg pe care le slabesti nu le mai pui inapoi.
happyhappyhappy

| laurika_3432 a răspuns:

Ca sa poti slabi nu manca prajeli in primul rand, in al 2lea rand nu manca dupa ora 6 sau daca chiar tie foama mananca ceva usor cum ar fi o salata sau un fruct si spre seara fa ture cu bicicleta asa am dat si eu jos dar nu brusc treptat cate putin si functioneaza sper ca team putut ajuta ceaohappy