| InOmniaParatus a întrebat:

Vreau sa slabesc si nu prea stiu cum sa incep.Nu ma prea d-au in vand dupa sport, dar sunt dispusa sa tin o dieta mai dura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Trebuie sa incepi sa tii un regim, 3 mese pe zi si 2 gustari,exclude din regim sucurile carbogazoase, dulciurile, alimentele grase, prajelile, fast-food`ul.Consuma multe fructe si legume, salatele cu piept de pui si ulei de masline.Adauga si iaurturile, migdalele, nucile sunt foarte sanatoase si acestea.Ideea este sa nu faci excese, poti manca si din alimentele care iti plac insa nu in exces.Ca sa ai rezultate bune cred ca ar trebui sa adaugi si un pic de sport.
O poti lua incet, 15 minute de aerobic sau pur si simplu sa te plimbi cu rolele, bicicleta cu prietenii, iar daca iti place poti incepe sa faci exercitiile de pe internet.
Sper ca ti-am fost de folos!

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Daca nu faci sport, nu te obosi cu diete... baga in tine shaorma, pizza si kebab, stai toata ziua pe net, si la tv cu telecomanda in mana, si vezi poate reusesti sa slabesti sa ma anunti si pe mine rolling on the floor

| roxkiss a răspuns:

Nu poate fi sport fara dieta si dieta fara sport fa macar o ora pe zi! si maninca undeva 1000 1200 de kcal pe zi! si vei vedea ca vei slabi ))))

| wallent1n a răspuns:

Mai bine ambitioneazate si incepe sa faci miscare...nu mult dintrodata, putin cate putin, si maresti treptat, si ai sa vezi ca rezultatele nu vor fi rele deloc.

| livefast a răspuns:

Dau*

| elisssssa a răspuns:

Renunta la fainoase gen paste paine dulciurile ingrasa foarte mult bauturile carbogazoase in special cola bea 2 litri de apa plata cu lamaie pe zi mananca multe fructe de sezon in special pepene e foarte bun mananca porti mici de mancare de 5 ori pe zi nu te grabi la masa dimineata poti manca un iart slab cereale cu lapte o felie de paine prajita o cafea un ceai neindulcit

| MusicIsMyMedicinexo a răspuns:

Ar trebui sa consulti un nutritionist inainte sa incepi dieta happy Si ai nevoie de sport ca sa slabesti. adica daca vrei ceva trebuie sa muncesti! P.S: Poti cauta diete pe net, daca nu vrei sa mergi la un nutritionist. Dieta ar trebui sa fie echilibrata si sa nu fie infometare.

| BiancaMaya a răspuns:

Incearca dieta cu mere.

| βeβuşka a răspuns:

Daca ai un stadion aproape de casa ta si e mare alearga maxim 6 ture si vei observa cat de repede slabesti. Dar daca nu ai incearca sa renunti la dulciuri noaptea, nu manca cartofi prajiti, paste, paine. Si vei observa in 2 - 3 saptamani cat ai slabit. Ti-o Garantez!

| Sukaru_Marian_1992 a răspuns:

incearca sa mananci mai putina paine, chipsuri, alimente grase.Mananca mai mult fructe si fa si putin sport in fiecare zi. Mult noroc la slabit!