| Alleexandraaa20 a întrebat:

Vreau si eu produse pentru stimularea cresterii parului ..si va rog fara sa-mi spuneti de uleiuri sau ceva ca nu-s bune de nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi diferite uleiuri dar alea sunt pentru de hidratare intretibere nu stimuleaza cresterea, ulei de ricin/argan/cocos etc

Ai incercat cu uleiuri si nu ti-a mers? Poti sa-ti iei un dermaroller e aparat (cu ace de titan) e pentru piele, o regenereaza. poate fi folosit si pe scalp, stimuleaza producerea de colagen deci si cresterea parului

| QElenaBoghiu a răspuns:

Uleiul de ricin.
Uleiul de măsline.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ulei de ricin.

| gogu220 a răspuns:

Legi părul de bara transversală a bătătorului de covoare şi îndoi genunchi. Pe principiul că dacă faci tracţiuni la bară se dezvoltă muşchii.

| Porcusorul a răspuns:

Tratamentele care intr-adevar dau rezultate sunt cele recomandate de catre medic, de exemplu minoxidil, iar acestea se recomanda doar in cazul situatiilor grave de alopecie. Ma indoiesc ca tu suferi de o asemenea afectiune incat sa iti fie necesar un tratament care costa cateva sute de lei pe luna. Depinde si de varsta, dar in marea majoritate a cazurilor parul se deterioreaza din cauza utilizarii sampoanelor nepotrivite pentru tipul parului respectiv, din cauza vopsitului si din cauza coafarii excesive. Elimina aceste posibile cauze si nu mai trebuie sa te dai cu uleiuri de tot felul.