| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa ma lamuriti un pic, sunt foarte suparat crying
Prietena mea se va opera imediat pe inima in Germania la spitalul MediClin.
M-am despartit de ea, adica ea s-a despartit de mine pentru ca ea nu vrea ca eu sa sufar daca i se intampla ceva. iar daca va fi sanatoasa vom fi din nou impreuna.
Nu stiu ce operatie va face, dar mi-a zis ca are prea putine batai la inima. 35 de batai pe minut si a zis ca operatia e foarte riscanta crying
Mai mi-a zis ca, cam 45 % din persoane care sau operat au murit crying
Sunt foarte ingrijorat pentru ca o iubesc si vreau sa imi dati ceva sfaturi crying, nu stiu ce m`as face fara ea. ce fel de operatie va face? cum se cheama operatia sad cine stie despre ce vorbesc sa imi dea mai multe sfaturii.
nu am apucat sa vorbesc mai multe despre operatie ca a fost dusa de urgenta in Germania crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Treaba ca te lasa pentru ca sa nu suferi e prea copilareasca dar na se vede ca nu a maturizat suficient creierasul. Si tu gandeste-te ca totul va fi bine, vei fi cu ea dupa ce va termina operatia. Daca stai cu frica in mana te poti astepta la ceva rau si nu ai vrea sa fie asa.

| Safire17 a răspuns:

Eu zic ce e destul de puternica si va trece peste operatie si ca veti fi din nou impreuna!

| Safire17 a răspuns:

Steaua, ce mai faci?

| ella1515 a răspuns:

Nu stiu ce operatie este dar presupun ca e foarte grav.imi pare rau pentru ea dar fi optimist poate Dumnezeu o va ajuta si va trece cu bine peste aceasta operatie, tu nu poti sa faci nimic decat sa fi alaturi de ea chiar daca e in Germania.Este intr-adevar un caz foarte trist mai ales cand doua persoane se iubesc si una dintre ele are o problema de genul acesta.sincer si eu as fi la fel ca tine daca prietenul meu ar fi grav bolnav eu as fi facut orice sa ma duc cu ea acolo in Germania chiar si pentru ultima data daca Doamne fereste se intampla ceva.Ai rabdare si roaga-te sa iasa totul cu bine si sa se faca sanatoasa, este greu dar trebuie sa fi tare pentru ea.sad

| RicăPăturică a răspuns:

Sper sa ii ajute Dumnezeu si sa fie bine dupa operatie si sa puteti fii din nou impreuna :X sa ai grija de ea puppy dog eyes

| RicăPăturică a răspuns:

Steaua cum mai esti?

| steaua25 a răspuns:

Eu sunt foarte obtimist, cred ce se face bine dar cand toata lumea, sora ei parinti doctorul nu sunt de aceeasi parere cu mine.

acum ea se afla in operatie si a trecut de prima etapa si e in coma crying. doctorul nu e atat de increzator sad straight face. dar eu tot sper love struck sad

| steaua25 a răspuns:

Am aflat ca e inca in coma, iar daca nu va intra in coma profunda va avea sanse sa isi revina dar operatia nu s-a terminat crying, mai trebuie sa in bage un Bypass ceva. nu prea am intels.cine stie despre ce e vb?crying cine cunoaste operatia?

| steaua25 a răspuns:

Tot in coma profunda e straight face crying

| RicăPăturică a răspuns (pentru steaua25):

Cum mai eşti, ce s-a întâmplat cu prietena ta?