| Spike189 a întrebat:

Vreau si eu un regim bogat in proteine, am nevoe pentru ca merg la sala si vreau sa iau masa musculara, si nu veau sa iau proteine sau creatina, vreau sa fie natural. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.web-forum.ro/......teine.html
http://www.ziare.com/......rat-935486
Spor la antrenament.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| basexcu a răspuns:

Nu asculta toti cretinii. Consuma multe produsele din link-urile date de legiuitoarea, dar daca esti incepator nu baga ca tampitu mult deodata in tine, ci baga constant si moderat.De exemplu in loc de 3 mese bogate pe zi baga 6 mai mici. daca sti engleza cauta pe youtube scooby1961 si uitate la clipurile lui.

| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Fructe si legume

| Cosmin86 a răspuns (pentru ღDangoღDaikazokuღ):

Serios? proteine cu fructe si legume?

esti doar un COPIL MIC, nu?

| Ninuk a răspuns:

Frate nu mai tine cont d proteine.mananca cat d mult poti si ai sa vezi ca se umfla muschii.winking

| Lionheart77 a răspuns:

Iti trebuie daca reusesti 2 - 2, 5 proteine pe kg si ar fi lapte,oua,branza,peste,carne pui,porc,vita,oaie,oricum toate animalele si pasarile contin proteine dar mai sanatos e pieptul de pui de curcan,de vita, asta ar fi despre proteinele animale cele vegetale fructe legume cel mai mult banana struguri maslinele, cereale ciuperci soia da nu te baza prea mult pe cele din soia, nuci, dar sunt mai bune cele animele dar trebuie si cateva vegetale cel mai bine este sa le mananci in preuna

| Andrei90_8508 a răspuns:

Oua crude dimineata