| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un tratament impotriva starilor de greata, varsaturi si scaune diareice,
orice as manca noaptea ma trezesc si vomit.
tot timpul am o senzatie urata in stomac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Ceai de menta pentru scaune doareice, banane, covrigi.
Mtroclopramid pentru stari de greata.
Te pup!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Metroclopramid pastile sau picaturi, nu te costa mai mult de 3 lei

| BiuL a răspuns:

Gastrita, criza de fiere, colon iritabil si lista de afectiuni pe care e posibil sa o ai poate continua mult si bine. Nu stim ce ai nu iti putem recomanda un tratament punct, de aceea singura solutie e o vizita la medic.
Pentru greata metoclopramid cum a zis si celalalt utilizator sau lamaie daaar asta vindeca doar efectul nu si cauza, si nicidecum celalalte simptome.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc metroclopramid.
Insa, cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor; daca stomacul nu iti "primeste" mancarea, poate fi vreo afectiune. Nu e bine sa opresti voma, pentru ca tot iti faci rau.
Deci, sfatul meu este sa te duci la un doctor si el iti va prescrie un tratament. E mai bine sa tratezi cauza, nu efectul!
Bafta!

| SirGilbert a răspuns:

Incearca Metroclopramid.
Se gaseste in farmacii!

| hondru a răspuns:

Iti recomand un pahar mare si gros de tarie inainte de masa:p

| Marybm a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine este sa mergi la un doctor de familie sau la farmacie sa ceri ceva.

| Dontspeek a răspuns:

Eu nu iti receomand metroclopramid deoarece iti da stari de moleseala.

| xTania a răspuns:

Pai du-te la doctor poate ai probleme cu stomacul big grin.