| anonim_4396 a întrebat:

Zisesem că am avut o senzație de disconfort când am fumat ultima dată, acum câteva zile. Vă precizez că nu sunt fumătoare. Ei bine, de alaltăieri și până acum am simțit nevoia să mai inhalez fum de țigară și să îmi mai cumpăr țigări, să le fumez până la capăt, dar fără intenția de a mă apuca de fumat. Credeți că ăsta e deja începutul dependenței?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce întrebari tîmpite

| mihai69 a răspuns:

Nu cred. Sunt sigur.

| Mosotti a răspuns:

Evident! Daca vrei sa iti distrugi sanatatea, tine-o tot asa, ce sa zic. Deja creierul tau doreste nicotina aia. Nu iti zic sa te opresti ca oricum nu cred ca o vei face.
Receptorii mei din creier de nicotina nu se deschideau sa reactioneze, asa ca dupa ce am vazut cat de urat efect a avut prima data, nu am mai simtit nevoia a doua oara de 29 ani incoace.

Daca vrei sa fie bine nu iti cumperi tigari, ca va trece aceasta dorinta destul de rapid, daca te opresti acum din a cumpara si a continua.

Asa cum si la tarie, eu nu ma imbat. Dar oricum nu imi place nimic cu alcool.

| alina2k18 a răspuns:

Posibil sa nu manifesti dependenta ci doar sa experimentezi starea de relaxare pe care ti-o da fumatulwinking

| iChristiaN47 a răspuns:

E din cauza efectului pe termen mediu a nicotinei. Important este sã te abtii în continuare de la fumat!

Indicatia mea este sa nu mai încerci deloc de acum în colo. Sunt extraordinar de nocive chiar si în cantitati mici.

| ZarzarăCruduță a răspuns:

Inceputul prostiei