| lya18 a întrebat:

1. Ce mancare va place cel mai mult din bucataria romaneasca?
2. Care tara /tari, credeti ca au cele mai bune mancaruri traditionale (bineinteles daca cunoasteti)?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La noi e cea mai buna mancare, exclud piftia si carnea cu os din ciorba. La oricine am mancat bine cand am mers si m-au invitat la masa in afara de nasa care a murit era alcoolica si nu mai avea farmecul gatitului. Iar bunicamea care o fi al dracului dar o nominalizez la oscar cu preparatele ei dar nu cu barfele si minciunile care le spune la cunostintele ei.

| morningstar a răspuns:

1. Orice mancare cu peste si mancarurile traditionale, in general.
2. Imi place bucataria stil chinezesc, francez, romanesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarmalele (desi nici alea nu-s ale noastre).
Italia.

| IMINENT a răspuns:

1. Mamaliga cu branza si cu sarmale.
2. China.

| Danielbc a răspuns:

1.ciorba de fasole
2.mexic si Italia

| Man_Eduard_1996 a răspuns:

1.mamaliga2.rusia cred ca vodka laughing)