| BucurCristina a întrebat:

Ce mancaruri traditonale romanesti va plac?
Dar macaruri traditionale din alte tari?

11 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Sarmale.
Poale in brâu.
Ciorba rădăuțeană.

Daca mai continui așa, o sa salivez.

| Caro34 a răspuns:

Cozonacul, branzoaicele, mamaliga cu branza... Din alte tari? Nu prefer nimic in mod special fiindca sunt pline de chimicale... Numai bine!

| CleanHeart a răspuns:

Mici,sarmalute,slanina,placinte cu branza, jumari afumate.

Pizza, paste, mancarea chinezeasca cu ananas.

| BucurCristina explică (pentru CleanHeart):

Exista mancare chinezeasca cu ananas? mancarea chinezeasca nu erau niste paste si orez? nu am comandat niciodata macare chinezeasca.

| CleanHeart a răspuns (pentru BucurCristina):

Eu nu o comand, o fac acasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarmalele cu mamaliga. Singura chestie care imi lipseste cand vine vorba de RO laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cozonac, papanași, drob(de pui!), sarmale de post, sarmale normale, ghebe cu usturoi, colorezi și varză a la Cluj.

Baclava, clătite, kurtos și nu-mi mai aduc aminte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Colărezi* nu colorezi
am autoprostie si na.

| AdrianVoicu a răspuns:

Shaorma

| munteanuionvictor a răspuns:

Ciorba de burtă e foarte bună. Și mămăliga cu brânză e gustoasă.Din alte țări îmi place gulaș unguresc.