| IoanaFaur12 a întrebat:

Am călcat cu călcătorul pe covor și din greșeală mi-a fugit mâna și am ars puțin covorul, dar nu aceasta este problema. După ce am ars covorul urma de pe călcător după acest accident s-a pus pe tricoul meu nou nouț. Există vreo variantă să salvez tricoul? (pe scurt urmă de la arsura de la covor a rămas pe călcător și am călcat tricoul cu acea urmă și acum e pe tricou)

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Greselile costa!
Poti cumpara nou din fiecare: fier de calcat, tricou, covor.
Dupa o asemenea "amenda", altadata vei avea mai mare grija.

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai poti face nimic din păcate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, din pacate atat tricoul cat si covorul sunt compromise si nu se mai poate face nimic.

In ce priveste "calcatorul", se numeste in lb romana: FIER DE CALCAT RUFE.
https://www.emag.ro/fiare-statii-aparate-calcat-abur/c

| Rebecca19T a răspuns (pentru Violleta2022):

În diferite zone ale României se vorbește diferit. O fi corect în limba română"Fier de călcat rufe" dar dacă ea/el este din Moldova să zicem, ca de exemplu, așa se vorbește acolo.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prostiile se platesc, arunci tricoul la gunoi si i ei altul cum era acesta

| Standt a răspuns:

Pentru tine e mai important un tricou decat un covor?
Din pacate ambele sunt compromise.