| Panait_Mihaela_1998 a întrebat:

Am dat cu aeroxol de gândaci în timp ce cuptorul mergea în spate la cuptor am dat are ceva miroase a gaze mai pot da drumul la cuptor?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Gazele arse din cuptorul "aragazului" ies pe orificiile din spatele lui. Tu probabil aisimtit acel miros.

Totusi, o verificare nu strica!
La intervale de maxim 2 ani ai obligatia sa verifici instalatia de gaze, prin firma specializata acreditata.
Daca ai suspiciuni de scurgere de gaze, poti suna la firma care a efectuat ultima verificare sau la furnizorul de gaz si se va trimite o echipa de interventie sa verifice si sa remedieze problema.