| AdyIndia a întrebat:

Am vazut tot mai des intrebarea, ce se intampla daca pui scrum de tigare in bere, cafea, sau alta bautura tare?! Este adevarat ca te imbeti mai repede fara sa mai stii de tine? Tot felu de raspunsuri, pro/contra! Unii zic ca da are efect, altii zic ca nu. Care este adevarul? Scrumul de tigare are efect in bauturi alcoolice? Si daca da, ce efecte are?

2 răspunsuri:
| vladpici a răspuns:

Chestia asta isi are originile din antichitate cand gladiatorii beau diverse bauturi facute din cenusa la diverse plante care se presupunea ca le da energie sau ca le vindeca ranile. Nu are nici cea mai mica legatura cu imbatatul sau altceva. Cine zice ca "pe el a functionat" sufera de efectul placebo. A functionat pentru ca el a crezut ca va functiona.

| CojocaruIonelrvux a răspuns:

Ce efect are scrumul