| AlexandruInu a întrebat:

Salut, am auzit acest mit: daca pui scrum de țigare in bere te îmbeți imediat. Da am câteva întrebări.
1. Cât de repede te îmbeți?
2. Cât ține toată nebunia asta
3. Efectele după această? experiență?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex055 a răspuns:

O sa te imbeti mai repede. Efectele sunt aceleasi ca dupa o bauta, sansa sa vomiti e mai mare laughing

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu este adeavarat! Scrumul de tigara pus in bautura ti-ar putea provoca o stare de rau generala, nicium sa te imbete.
2. Nebunia vomitatului... poate sa tina cateva ore sau cateva zile, depinzand cat de mult alcool cu scrum de tigara, vei ingera.
3. Efectele sunt dezastruoase, daca in loc sa te bucuri de un pahar de alcool si fumat 1 tigara, alegi sa-ti provoci o indigestie de toata frumusetea.

| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e ca e un mit urban.

| relian a răspuns:

Povesti,basme,numa niste incuiati poate sa spuna si sa sustina aceste aberatii.
1-De imbatat te imbeti la fel si daca pui scrum, nisim si orice alte rahaturi.
2-Toata nebunia te tine la fel cum te tinea si piana sa pui scrum laughing
3-Efectele is ca o sa simti scrum intre dinti laughing sau nu stiu poti sa nu simti nimic.
Ce legatura sa aiba cenusa unei plante cu alcoolu laughing

| nicusor222 a răspuns:

Stai cuminte si nu face asa ceva.
Asta e o nebunie care se poate sfarsi tragic

| Sociomaniac a răspuns:

Scrum de tigara + bere = moarte curata. Nu incerca niciodata asa ceva happy.

| doctorandus a răspuns (pentru Sociomaniac):

Serios? Scrum=cenusa (preponderent minerale).