| LighteD a întrebat:

Scuzati-mi intrebarea, poate n ue fireasca dar...:d. E adevarat ca daca pui niste lamaie intr-o bautura alcoolica te îmbeţi mai repede? Sau cum as putea sa ma imbat putin, si rapid.

Răspuns Câştigător
| suntpeval a răspuns:

Nu are absolut nicio baza stiintifica lamaia ta laughing Am sa-ti prezint totusi cateva siretlicuri:
1. Trecerea alcoolului in stare gazoasa si inhalarea acestuia (practic incalzesti si tragi in tine). Din alveola pulmonara va trece direct in circulatia sistemica (prin capilarele alveolare).
2. Incearca sa consumi alcool pe stomacul gol.
3. Am auzit ca un consum al berii din pahare de shot te imbata mai repede. Nu am verificat personal. Poti incerca.
In principiu cu cat este mai "tare" alcoolul (grade) cu atat te poti tuna mai eficient. Incearca absinth (70 de grade... ai sanse mari sa consumi putin si sa te imbeti repede).

1 răspuns:
| Alxx_5178 a răspuns:

Am fost în club crush constanta, am cerut un shot de absinth sec nu cu zahar și picături de apa, auzisem și eu ca este tare l-am dat pe gat doar ma ars puțin gatu în jur de 2-3 min, l-am întrebat pe barman cât la % avea alcool și a zis 80% fabricat în Cehia și am mai dat încă 2 și nu aveam nimica. nu e chiar asa de tare pe cât ziceți voi