| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Am o pereche de adidași Nike air 720 pe gri mai exact, i-am pus în mașina de spălat de doua ori și nu i-a spălat bine, a mai rămas niște urme negre pe adidași nu foarte sesizabile ce e drept dar se vad totuși.
Cum aș putea să îi spăl mai bine, mai eficient? Nici în interior nu au fost spălați eficient!
Spuneți-mi și mie ceva metode eficiente happy

Răspuns Câştigător
| iiiiiioannnnaaaa a răspuns:

Cred ca poti incerca cu nufăr, pui peste urmele acelea si apoi freci bine, dupa ii bagi la spalat din nou.

| anonim_4396 explică (pentru iiiiiioannnnaaaa):

E mai eficient decât dero?
Sau sa dau cu dero și sa frec cu peria? Sau e mai eficient cu nufăr?

| iiiiiioannnnaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate stiu eu, nufărul scoate petele. deci poti incerca cu nufăr. eventual poti freca intai cu dero si dupa sa dai cu nufăr si sa freci.

| anonim_4396 explică (pentru iiiiiioannnnaaaa):

Mulțumesc frumos.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce este nufar? La nufarul se spala haine covoare.