Întrebare recomandată | RockOnGals a întrebat:

As vrea ca maine sa gatesc guacamole insa avocado-ul pe care l-am luat este mult prea tare. Stiti cumva daca sa-l fierb este o solutie? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Adminul000 a răspuns:

Avocadoul trebuie sa il fierbati ca sa se faca mai moale si apoi il puneti in guacamole!

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu-l fierbe.Impacheteaza-l in hartie si mai lasa-l o zi sau doua.

| cristimihailov a răspuns:

Daca e prea tare, poate nu e copt.
Daca nu l-ai bagat la frigider, mai poti sa il lasi sa se coaca, cateva zile, dar asta inseamna sa ratezi ziua de maine.

A doua solutie este sa bagi un mixer in el sau sa te chinui pana reusesti.

| Mihaela1964 a răspuns:

Daca l-ai taiat nu mai ai ce-i face, e amar si trebuie aruncat. Daca e intreg, asteapta pana se mai coace si-l poti folosi la guacamole.

Răspuns utilizator avertizat
| MoshEne a răspuns:

Nu conteaza. Oricum trebuie tocat si nu se simte...

| Petrus_Norbi_1998 a răspuns:

Stai linistit nu are nimic

| mihaangelos a răspuns:

Da,este o solutie dar se poate sfarama!