| JustDreamDnd a întrebat:

As vrea sa mananc ceva dulce si rapid si sa nu trebuiasca sa te plimbi dupa ingrediente prin oras! M-a puteti ajuta!

Răspuns Câştigător
| DenyTPU a răspuns:

Pai in punct de vedere ar trebui sa nu mananci asa de multe dulciuri :* Ei bine mananca Ce ai prin frigider de mancare si cateva bonbonele care sunt in bucatarie ^^

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru DenyTPU):

Nu mai exagerati atata! Nu spune nimeni ca trebuie sa mananci o bomboana la 2 zile! Si oricum, decat sa mananci o bomboana mai bine mananci 2-3 clatite cu dulceata, facute de tine, bomboanele sunt bomba de zahar, asa mici cum sunt ele si par inofensive.Nu mai bagati la toate lumea in cap:nu manca dulciuri, nu manca deloc carne, nu manca paine! Astea sunt alimete de careorganismul are nevoie, trebuie doar sa stii cum sa le consumi si s nu exagerezi cu ele.Un corp chinuit NU e un corp sanatos.Sunt impotriva infometarii si a indoparii! Nu trebuie sa ai nici 100 de kg dar nici 40 ca fotomodelele anorexice care mor pe scena.Societatea din ziua de azi promoveaza o imagine a femeii exagerat de slabe,bolnavicioasa, iar ce este cel mai rau, ca mai toate fetele din ziua de azi cred ca daca nu arata ca modelele de la tv si din reviste sunt grase(sau prea slabe, dupa caz).Am 1, 71 si 65kg si sunt foarte multumita cu mine insami! Stiu ca ar trebui sa am cu 4-5 kg mai putin la inaltimea asta, dar nu sunt cu mult peste greutatea normala si eu ma simt bine in pielea mea, asta e cel mai important.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Borcanul cu ciocolatahee hee :*

| tuGatita a răspuns:

Eu mereu am prin casa praf de budinca sau praf pentru crema. care se amesteca cu lapte. Nu stii niciodata cand ai pofta de ceva dulce. Asa ca.fa si tu cateva provizii, aceste plicuri nici nu sunt scumpe macar. Alte idei, pe viitor iti zic, sunt dulceturile, niste biscuiti simpli pe care ii poti unge cu margarina, cu miere, cu gem.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Clatite tongue

| Chio9 a răspuns:

Baga lingura in punga de zahar, da repede. Si apoi bea 2-3 pahare de apa si esti satula.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chio9):

laughing