| TreiSurori a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o reteta dulce usoara cu putine ingrediente?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Danyelytha a răspuns:

2 cani faina
2 praf de copt
2 linguri de cacao
1 cana lapte
1 cana ulei
2 ouo
1 cana zahar

Amesteca faina+prafurile de copt + cacao (pe o coala/un castron)
aprinde cuptorul sa fie incins
intr-un castron se bat ouole cu zaharul se adauca uleiul (cate putin) apoi laptele si zahar vanilat(daca vrei)
Apoi in castron vei adauga faina care ai amestecat-o cu cacao si praful de copt
si amesteci

la cuptor 25-30 de minute

si daca vrei ii poti adauga glazura de ciocolata

pofta buna

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te poți orienta pe www.gustos.ro
Pa, pa.

| vali1985 a răspuns:

Negresa sau placinta cu mere.

| alexs99 a răspuns:

Poti face o negresa, tiramisu sau pur si simplu clatite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Am încercat-o de curând, e super.
http://www.laurasava.ro/2013/03/13/prajitura-cu-cafea-nuci-si-piscoturi/
Te pup!

| TreiSurori explică:

Termini sau ai block?

| tracicus a răspuns:

Incearca ceva deosebit ce merge bine vara, iaurt, menta, si fructe :d e super merita incercat in diferite combinatii

| Danyelytha a răspuns:

Negresa

te intereseaza?
eu o fac in 30-35 de minute

| TreiSurori explică (pentru Danyelytha):

Trimite-mi PM cum se face, mersi big grin

| Danyelytha a răspuns (pentru TreiSurori):

2 cani faina
2 praf de copt
2 linguri de cacao
1 cana lapte
1 cana ulei
2 ouo
1 cana zahar

Amesteca faina+prafurile de copt + cacao (pe o coala/un castron)
aprinde cuptorul sa fie incins
intr-un castron se bat ouole cu zaharul se adauca uleiul (cate putin) apoi laptele si zahar vanilat(daca vrei)
Apoi in castron vei adauga faina care ai amestecat-o cu cacao si praful de copt
si amesteci

la cuptor 25-30 de minute

si daca vrei ii poti adauga glazura de ciocolata

pofta buna

| IsenHel a răspuns:

Milka cu caramel happy

| Loreta28 a răspuns:

Stiu o reteta in 5 minute si nu este nevoie de multe incrediente.
Se amesteca 1 ou+4 linguri de zahar+2 linguri de cacao+4 linguri de faina+3 linguri de unt(sau 2 linguri de ulei)+5 linguri de lapte.
Amesteci bine, bine si pui in MICROUNDA timp de 2 minute.
Se primeste un Chec foarte gustos!
POFTA BUNA!

| ponmog a răspuns:

Panna Cotta, o minune de desert. http://tiphyscuisine.blogspot.ro/2012/04/panna-cotta.html
In loc de Agar Agar se poate folosi foarte bine si gelatina. Se poate consuma de asemenea cu un toping ce ciocolata si portocale.

| mistero a răspuns:

Ai nevoie de 1 litru de sperma de broasca, oua de rinocer si un corn de unicorn. Mai intai fierbi ouale in sperma apoi le mananci cu cornul de unicorn si bei sperma cu polonicu.