| Mikys22 a întrebat:

Buna, de câteva seri am observat ca mănâncă și ma ciupește ceva in cât dar nu știu ce am căutat pe pat pe saltea dar nimic. Ploșnițe nu cred ca pot fii având in vedere ca sunt mutată de 2 luni in acest apartament iar patul si majoritatea mobilei este noua. Va rog frumos sa ma ajutați nu am avut niciodată așa ceva și nu știu cum pot scapă.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca este doar in mintea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai semne pe corp?

| Mikys22 explică (pentru Violleta2022):

Da seamănă cu niște coșulețe. Și nu este doar in mintea mea pentru ca si bunica mea a simțit. Este îngrozitor și nu mai pot dormii noaptea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mikys22):

In cazul asta, poate salteaua a fost contaminata cu paduchi sau plosnite, de la cadrul patului, sau pernele infestate.
Cauta sa dai cu solutie de omorat plosnite si alte insecte, direct pe saltea si pe cadrul patului si spala cu apa fiarta, lenjeriile d epat si pernele, cuverturile, plapuma.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar cam fi purici, mergi la un magazin veterinar si cumpara o solutie pentru purici, dupa ce o vei folosi in cateva ore vei scapa de purici.

| munteanuionvictor a răspuns:

Pot să fie purici. Poți să-i iei foarte ușor din oraș când stai la coadă.