| NunuNini a întrebat:

Buna dimineata.
Am vazut ieri in piata, zer. Si am luat cu intentia de a face o sărbușcă asa cum imi aminteam ca mancam la bunica.
Numai ca in amintirea mea cea a bunicii era acrisoara. Nu foarte tare ca la bors. Zerul gasit e dulce. Stiu ca e dulce cand se stoarce branza. Dar cand e acru zerul? Sau cum sa fac sarbusca aia sa fie usor acrisoara? Fara bors.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce ai luat tu, probabil ai cumparat zer "indulcit" cu... apa. happy
Adica diluat cu apa, care-i mai ietina.
Zerul intr-adevar este acrisor. La piata, cand cumperi, este bine sa te uiti la consistenta si culoare, eventual sa si gusti "zerul" (dupa ce l-ai platit, in fata vanzatorului)!
La vedere, prin "sticla":
- Zerul trebuie sa aiba o culoare usor galben-verzui, cu mici bucatele de resturi de branza plutind in el.
- Gustul si mirosul este specific.
Daca nu corespunde, ceri banii inapoi si mergi la alt vanzator!

| NunuNini explică (pentru Bula):

Intr-adevar, are cateva bucatele de branza. Dar culoarea e mai degraba laptoasa. Chiar cand am intrat si m-am uitat, femeia mi-a spus: e zer, nu e lapte. Dar era singura de acolo, nu aveam cu ce sa compar.

| Bula a răspuns (pentru NunuNini):

Ala poate este zer de lapte acru.
La piata, cauta "Balmos", zer din lapte de oaie, ramasa de la facutul casului.

| NunuNini explică (pentru Bula):

Balmosul nu e zer. E un fel de mancare de mamaliga cu branza de oaie.

| RxTx a răspuns (pentru NunuNini):

Așa trebuia să explice eu am crezut că vrea să facă ceva
Și pentru mine suna atât de oribil
Ca și când ar spune cineva că a mers să cumpere lături
Imi cer scuze chiar nu breau să supăr pe cineva!
Poate ca sunt unele arhaizme regionalizme
Ce ar teebui traduse pentru marea masă a ascultătorilor ce folosesc acel cuvànt zer pentru zer

| NunuNini explică (pentru RxTx):

Nu este arhaism, nu este regionalism. Zerul este lichidul care iese cand se face branza, dupa inchegarea laptelui. Nici tu nu cunosti limba romana. Apropo, cati ani ai?

| darrio2007 a răspuns:

Zerul proaspat, care ramane de la scurs branza este dulceag. Apoi se acreste dupa 2-3 zile.

| NunuNini explică (pentru darrio2007):

Multumesc. De cand tot discut a inceput sa se acreasca. Cu tot frigul de afara. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar cand e acru zerul? Când se acrește. Îl lași 2-3 zile afară, până
îți place cât e de acru.

| NunuNini explică (pentru sadrian46):

Multumesc.
Chiar asa, nu-l vreau foarte acru. Doar cat sa iasa o sarbusca usoara si racoritoare.

| RxTx a răspuns:

Bean iax ce scârbos