| StrangeFruit a întrebat:

Bună!

M-am mutat recent într-un apartament, din păcate, deja locuit de gândăcei, mai mari, mai mici, mai negri, mai maro, toți niște urâți de care aș vrea să scap cât mai repede înainte să o iau razna! O metodă eficientă prin care să le pun capăt zilelor? Sunt în bucătărie, baie, dulapul cu haine (posibil că familionul se află în spatele dulapului, dar nu-l pot muta singură să verific fiindcă e cât un munte). Încă nu s-a ajuns în situația să găsesc prin vase sau prin pat și aș vrea să scap de ei cât mai repede înainte să se întâmple asta. rolling on the floor

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Du-te la farmacia veterinara ca au solutii bune si foarte eficiente.
Nu da bani pe alte sprayuri.
Vezi si la saltea... daca e veche si oricum ai in casa armate de gandaci vezi sa nu ai si plosnite pe sub saltea sau alte chestii de se infiltreaza prin ea...

| StrangeFruit explică (pentru alina2k18):

Oh...mulțumesc pentru sfaturi. Se pare că în seara asta voi avea un somn foarte liniștit. rolling on the floor

| GabyT10 a răspuns:

Cumpara fiole de neostomosan si Cyper vet, dizolva o fiola(combina substantele) la 1 l de apa, pune lichidul intr-o sticla cu pulverizator si incepe dezinsectia happy. Foloseste masca si manusi atunci cand pulverizezi substanta.Insista cu substanta sub chiuveta si in spatele aragazului.Da in toata casa pe marginile peretilor, repeta dezinsectia dupa 5-6 zile. Spor la treaba happy. Sper sa te ajute raspunsul meu.

| Atim a răspuns:

La farmacia veterinara găsești soluții speciale. Le diluezi cu apa si dai peste tot. Nu lua de alea solide, sunt proaste. Recomand si benzile lipicioase. Eu tin peste tot pe dulapuri si pe sub ele. Instant nu ai cum sa scapi, durează macar o săptămână - două