| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara TPU!

Va rog sa ma ajutati cu o mica problema.Ce se intampla daca am facut cerere online pentru deschidere cont la o banca si nu mai vreau cardul pentru ca am gasit de munca la o alta firma care are contract cu alta banca decat la primul loc de munca unde am vrut sa merg.
Pot sa nu ridic cardul? Va Rog.Dau FUNDA!
Scuzati Categoria

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e recomandat sa nu il ridici, se vor acumula nioste costuri si, daca vreodata in viata vei mai avea nevoie de banca respectiva, va trebui sa le platesti cu dobanzi si penalizari. Mai bine mergi la banca, anunti ca nu mai vrei cardul si faci cerere de inchidere a contului atasat.

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la banca personal si intervii de indata.
Poate va trebui sa achiti cardul pentru un an, chiar daca nu-l folosesti.

| ziftode a răspuns:

Bancile, ca alte CIOACE prin realitatea asta, abia asteapta sa ti-o traga (nu o sa uit in viata mea Politehnica, la care daca NU TE DUCI DELOC NU TE MAI EXMATRICULEAZA, in schimb te lasa repetent si te baga automat la "cu plata" dupa care vin dupa tine sa le platesti un serviciu de care nu ai beneficiat ABSOLUT DELOC)

asa ca ori citesti cu EXTREM DE MULTA ATENTIE termenii contractului, ori te duci cu capsa pusa la banca si nu te lasi pana cand contul nu e inchis de-a binelea, altfel aproape sigur ca o sa te frigi!

PS god damn MF banks au asa numitul "blacklist" (lista neagra), asa ca daca esti rau platnic la una, o sa te "iubeasca" toate

| AlexSalling a răspuns:

Cine te-a pus? Te duci la banca si cancelezi, e simplu.

| Anonymus123123 a răspuns:

Nu știu sigur dar cred că da! E că la poștă:ai primit mandat poștal că a venit coletul cu... și în 3 zile daca nu te duci după el e trimis înapoi. Sper că te-am ajutat! Fundă? Te rog!